Öğrencileri

Mehmet ÇABA

Konya 01.01.1974 Meram-Dere doğumluyum.
Dere Kur’an Kursunda FETTAH POLAT hocamda hafızlığımı tamamladım. 1994 yılında KONYA İMAM-HATİP Lisesinden mezun oldum. 1988 yılında Hasan Hüseyin Varol Hocamdan Tashih’ül-Huruf, Ta’lim, Arapça, Nurû’l-İzah, İbni Kesir’in Tefsir’ul Kur’anın’dan Rum Suresi'ne kadar dersler aldım.Hocam’ın yaklaşık 28 yıllık talebesiyim. İmam Hatiplik görevimin yanısıra, Şerafettin Camii'nin kuzey girişi karşısında Hacı Ali Efendi Darü'l-Kurra'sında, Aşere Takrib hocası olarak derslere devam etmekteyim. Hocamla ilgili tek bir cümle söylemem gerekirse derim ki; ‘’Sırtımda hocamı cennete götürsem dahi, yine de hakkını ödeyemem”. Halen Konya Hacıveyiszade Camii Başimam-Hatibi olarak görev yapmaktayım.

Ahmet ERYILMAZ

1998'de Havzan Kur'an Kursu'nda hıfzımı ikmâl ettim. Hemen sonrasında Hasan Hüseyin VAROL Hocama ta'lîm, tilâvet, tecvîd ve tashîh-i hurûf derslerini okumak üzere talebe oldum. Bu dersleri okurken bizzat HOCAM'da hıfzımı kuvvetlendirdim. Yine Tertîl, Tedvîr ve Hadr usulleri üzere baştan sona Kur'ân'ı hatmettim. Bu şekilde tam 9 yıl aralıksız olarak derslere devam ettim. 2011 yılında da HOCAM'ın tasvip ve tensîbi ile ta'lîm, tilâvet, tecvîd ve tashîh-i hurûf derslerinden icâzet aldım. 2002 hâfızlıkta Türkiye 1.si, 2004'te güzel ezan okumada Türkiye 2.si ve 2005'te de Kur'ân-ı Kerîm'i güzel okumada Türkiye 2.si oldum. Meram'a bağlı muhtelif üç camide vekil imam hatip olarak görev yaptım; Ereğli Üçgöz Camii'ne kadrolu imam olarak atandım ve 2010 Ekim'inde Hacıveyiszade Camii'ne 2. İmam Hatip olarak görevlendirildim. 2013 Nisan'ından bu yana da, (Konya) Yüksek İslam Enstitüsü/İlahiyat Fakültesi Camii İmam Hatîbi olarak görev yapmaktayım.

Muhammed Baki AKDENİZ

Konya 1984 doğumluyum.
İlk Kuran eğitimimi babamdan aldım.Hafızlık eğitimimi ise önce Mehmet Demirkesen sonra Süleyman Atasoy hocamda tamamladım.Kuran kursundan sonra Hasan Hüseyin Varol hocamdan Tashihil Huruf,Talim.Tecvid dersleri aldım.2004 yılında imam hatip olarak göreve başladıktan sonra bi müddet derslerden ayrı kaldım.2008 yılında Konya'ya tayin olduktan sonra yeniden hocamdan ders almaya niyetlendim.Hasan Hüseyin Varol hocamda dersleri yeniden tamamladım.Aynı yıl Hasan Hüseyin Varol hocam bir akşam telefonu ile ''bundan sonra kursta dersleri sen okutacaksın''dedi.2008 yılından itibaren Hasan Hüseyin Varol hocamın gözetiminde halen vakıfta ders vermeye devam etmekteyim.

2011 yılında hocamdan icazetimi aldım.Kuran-ı Kerim Kıraat bölümünden yüksek lisans yapmaktayım.Karatay Yeni Şekerciler camiinde görev yapıyorum.

İsmail ÖDEN

11.02.1983 yılında Karatay’a bağlı İsmil Kasabasında doğdum.
1997 yılında Uluırmak Nuraniye Kuran Kursunda Ali Haydar ALBAYRAK hocamda hafızlığımı tamamladım. Mehmet KÜÇÜKDEMİRKESEN hocamda hafızlığımı sağladım. Aynı yıl İstanbul Fatih Camiinde düzenlenen hafızlık yarışmasında Türkiye 1.si oldum. Akabinde hafızlıkta Dünya 4.sü oldum.

1998 yılından itibaren Hasan Hüseyin VAROL hocamdan Tashihil Huruf, Tecvid ve Talim dersleri aldım.

2003 yılında Konya Merkez İmam Hatip Lisesinden mezun oldum. 2003 yılında imam hatip olarak Alanya’ya atamam yapıldıktan sonra derslerden ayrı kaldım. 2013 yılında Konya Hacıveyiszade Camii imam hatipliğine tayin olduktan sonra Hasan Hüseyin VAROL hocamda derslere devam ettim ve icazetimi aldım. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldum. 2013 yılından itibaren Hasan Hüseyin VAROL hocamın gözetiminde halen vakıfta ders vermeye devam etmekteyim.

Muammer KIVANÇ

18.08.1985 Konya doğumluyum.
Hafızlığımı 1999 yılında Uluırmak Nuraniye Kur’an Kursunda Abdullah AŞCI hocamda tamamladım. 2002-2007 yılları arasında Hasan Hüseyin VAROL hocamdan tashih-i huruf ve talim dersleri aldım.

2004 yılında Konya İmam Hatip Lisesinden mezun oldum. Sivas İlahiyat Fakültesinde öğrenciyim. Şehitler Camiinde İmam Hatip olarak görev yapmaktayım.

Ali Emre KÜÇÜKSUCU

1985 Konya doğumluyum.
2000 yılında hafızlığımı Uluırmak Nuraniye Kur'an Kursunda, Mehmet Küçükdemirkesen hocamda tamamladım.

Hasan Hüseyin VAROL Hocamda 1998 yılında ta'lîm, tilâvet, tecvîd ve tashîh-i hurûf eğitimine başladım, ayrıca bu eğitim sürecinde Hocam'da hıfzımı kuvvetlendirdim. 2007 yılında imam hatip olarak göreve başlayana kadar hocamda talim ve tilavet eğitimine devam ettim. Konya merkez ve ilçelerinde farklı camilerde görev yaptım. 2011 yılında Konya merkezde tekrar göreve başlamam hasebiyle hocamdan icazetimi aldım ve 2011 yılından beri hocamın gözetiminde Hayra Hizmet Vakfında tashîh-i hurûf, ta'lîm ve tecvîd dersleri vermekteyim.

Selçuklu Manifaturacılar Camii’nde görev yapmaktayım.

Hasan ÇİFTÇİ

1983 Konya doğumluyum. Hafızlığımı Uluırmak Nuraniye Kur'an Kursu'nda tamamladım.
Hasan Hüseyin Varol Hocamdan Tashih-i Huruf, Tecvid, Ta'lim ve Kıraat dersleri aldım. 2011 yılında Hocamdan icazetimi aldım. Necmettin Erbakan Üniversitesi Din Kültürü bölümünden mezun oldum.

Kur'an-ı Kerim Kıraat dalında yüksek lisans yapmaktayım. Seyyid Kutub Camii imam hatibiyim.

Recep ÖĞÜTÇÜ

06.12.1967 Konya doğumluyum. İlk Kur'an-ı Kerim eğitimimi Babam Hafız İsmet (İsmail) Öğütçü'den aldım.

1977-1979 yıllarında Arapça eğitimimi Havzan Kur'an Kursu'nda Şerafettin Hoca Efendiden aldım. 1985-1990 yılları arasında Tilavet ve Kıraat derslerini Hasan Hüseyin Varol Hocamdan aldım.Daha sonra 2012-2015 yıllarında ise yine Hasan Hüseyin Varol Hocamdan aldığım eğitimlere devam ettim. Hocam'a çok şey borçluyum. Allah'ım O'nu başımızdan eksik etmesin.

Bir yandan ticaretle uğraşıyor ama diğer yandan hocamdan aldığım eğitimi aynen uygulayarak, yeni öğrenenlere aktarmaya ve Kur'an'a hizmet etmeye çalışıyorum.

Muhammet YENİLMEZ

İlk öğrenimimi Konya Ilgın Argithani Kasabası Cumhuriyet İlkokulun da yaptım daha sonra 1996 1999 yılları arasında Konya Uluırmak Nuraniye Kur-an Kursunda Sultan Selim Camii Müezzin Kayyim-i Mustafa Özer hocamda ve Mümin Sağlık hocam da hafızlık ikmal ettim. Bu arada Özel Enderun Ortaokulunda ortaokulu tamamladım. 2000-2001 Yılında Konya Merkez İmam Hatip Lisesine başladım. Egitimime devam ederken hafta sonları ve bir dönemde yaz tatilinde 3 ay hergün Hasan Hüseyin Varol hacamdan Talim, Tecvid ,Kiraat (Tashihi Huruf) dersleri ve icazeti aldım. 2004 te İHL den mezun oldum 2007 ye kadar Konya'da muhtelif camilerde vekil görevler yaptım ve 2007 de İmam Hatip olarak resmi ilk görevime başladım. 2012 yılında DİB Haci Mehmet Gebizli Egitim Merkezinden Tashih-i Huruf resmi icazeti aldım. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldum .2014 yılı itibariyle de İstanbul Bayrampaşa Yeşil Camii Kur-an Kursunda öğretici olarak görev yapıyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Remzi ASLAN

05.10.1983 Konya/Çumra doğumluyum.
1998 yılında Uluırmak Nuraniye Kur'an Kursu'nda hafızlığımı rahmetli Selçuk Günaydın hocamda bitirdim. 2011 den itibaren aralıksız olarak Hasan Hüseyin VAROL hocam da tashih-il huruf derslerine devam ettim. 2016 yılında Hoca'mdan icazetimi aldım.
Halen Necip Fazıl Camii'nde müezzin kayyım olarak görev yapmaktayım.

H. İbrahim ÜREN

1983 Konya/Bozkır-Akkise doğumluyum.
1997 yılında Ali Haydar Albayrak hocamda hafızlığımı tamamladım.2002 yılından itibaren Hasan Hüseyin Varol hocamdan tashih-i huruf , tecvid ve talim dersleri aldım. 2004 yılında Edirne Selimiye cami müezzini olarak göreve başladım ve şu anda Konya Sultan Selim cami baş müezzini olarak görev yapmaktayım. 2014 yılında Mithat Aça hocamda Aşera Takrib kursunu bitirdim. Kur’anı Kerim Okuma ve Kıraatten yüksek lisans yapmaktayım. Hocamızın bize öğrettiği ve emanet ettiği bu ilmi başta görev yaptığım camim olmak üzere birçok yerde acizane talebelerime öğrettim ve halen devam etmekteyim. Hocamıza her zaman minnettarız.
Kendilerinden Allah razı olsun.

Mehmet Esat ÇEREZ

1982 Konya doğumluyum. Hafızlığımı Mehmet AYDIN Hocamda ikmal ettim ve icazet aldım. İlk olarak Mehmet ÇABA Hocamda kıraat ve talim okuduktan sonra, Hasan Hüseyin VAROL Hocamda tashihi huruf, talim ve kıraat eğitimini başarıyla tamamladım. Akabinde Ahmet KİRTİŞ Hocamda klasik usulde altı makamda ezan ve musiki eğitimi aldım. Yurtiçi yarışmalarda derecelerim bulunmaktadır. İlahiyat Fakültesi ve İşletme Fakültesi mezunuyum, halen Başkanlığın eğitim ve öğretim kadrosunda Muhterem Hasan Hüseyin VAROL Hocamın nakşettiği ilimle görev yapmaktayım.

Kıymetli Hocama minnettarım, CENAB-I HAK (CC) kendisinden razı olsun, ömrü şahanelerine bereketler ihsan etsin, en derin saygı ve hürmetlerimi arz ederim.

Yukarı Kaydır